Vyhledat bez třídění | Vyhledat podle kategorie

Dnes je pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír

  Magazín » Zdraví » Jak mě chřipka upozornila, že mám zpomalit

Jak mě chřipka upozornila, že mám zpomalit

Publikováno: 12. 3. 2018

Chřipku jsem neměl několik let nazpátek. Vitamíny, minerály, kupa ovoce a zeleniny organismus do jisté míry chránily. Proto nebyl důvod nevykonávat mnoho práce a cvičení a tělo stále pracovalo na plné obrátky. Jenže letos byla chřipka nějaká agresivnější a také díky nedisciplinovanosti některých spolupracovníků, kteří přišli do práce nemocní, jsem byl vystaven přímému působení virů.

Vlivem přepracovanosti a únavy z cvičení chřipka udeřila v plné síle. Vysoká horečka, celková únava, kašel a další příznaky tohoto otravného onemocnění se naplno projevily. Měl jsem docela obavy, že ztratím výkonnost a formu. Jenže i nemoc nám může ukázat, že máme některé věci dělat trochu jinak.

Tak především téměř 14 dní bez cvičení mně pomohlo dokonale zregenerovat. Přestaly mě bolet některé úpony, které už byly po dlouhém cvičení bez pauzy trochu přetížené. Prodloužil se spánek, což také výrazně pomohlo s návratem organismu do správného stavu.

Po započetí cvičení jsem zjistil, že síla zůstala prakticky na stejné úrovni jako před nemocí. Díky tomu, že jsem si dopřával i nejrůznější jídla a neřešil tak kalorie, jsem pomohl zrychlit metabolismus těla a přitom jsem přibral jen nepatrně. Dokonce jsem snědl i několik čokoládových bonboniér, které jsem měl nastřádané doma z různých příležitostí, jako jsou svátky nebo narozeniny a nechtěl jsem je jíst kvůli vysokému obsahu energie. Důvod jejich konzumace byl hlavně ten, že mně pomohli potlačit nepříjemné škrábání v krku. Navíc v čokoládě jsou látky, které působí proti kašli.

Potvrdilo se tak, že krátkodobé porušení stravovacích návyků nemusí nutně znamenat ztrátu formy, ale naopak pomůže tělu zrychlit metabolismus. Po následném započetí cvičení pak dojde k ještě efektivnějšímu spalování přebytečných kalorií, protože tělo si nyní myslí, že už restrikce skončily a tělo si tak může dovolit spálit více kalorií z tukových zásob.

Ať už je někdo nemocný nebo ne, neměl by nikdy zapomínat na odpočinek. Po určitém období cvičení je dobré dát si týden až dva pauzu a nechat tělo zregenerovat. Potom budeme připraveni ještě lépe budovat svou postavu, efektivněji hubnout a také lépe pracovat.


Související obsah

» 5 rad, jak předejít nadváze

Zajímavé články

Copyright © 2007 - 2022 Odkazy na web.cz - Podmínky užívání, cookies, ochrana osobních údajů - Kontakt - Podpořte tento web - Partneři