Vyhledat bez třídění | Vyhledat podle kategorie

Dnes je pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír

  Magazín » Zdraví » Kuře cacciatore jako vhodné fitness jídlo

Kuře cacciatore jako vhodné fitness jídlo

Publikováno: 9. 3. 2018

Všeobecně se ví, že strava je důležitá při hubnutí a změně životního stylu. I když je potřeba některé potraviny omezit a jiné přidat, nemusíme se vzdát chutných jídel. Mezi vhodná jídla pro fitness můžeme zařadit kuře cacciatore.

Jde o recept z italské kuchyně. Obsahuje minimum tuku, hodně proteinů a ještě navíc skvěle chutná. Pro přípravu zvolíme kuřecí prsa, která jsou pro fitness jídla ideálním zdrojem proteinů s minimálním podílem tuku. Nezaměnitelnou chuť kuřecímu masu cacciatore dodají bylinky oregano a bazalka a také užitečný česnek a cibule. A protože jde o italské jídlo, nesmí zde chybět oblíbená rajčata. Ty obsahují lykopen, který patří mezi silné antioxidanty.

Jako přílohu podáváme těstoviny, které jsou vhodným zdrojem sacharidů pro cvičení. V jedné porci, která obsahuje něco přes 100 g masa, nalezneme okolo 30 g proteinů a jen asi 3 g tuku. Záleží také, kolik tuku si do pokrmu sami dáme. Samotné kuřecí prsa jsou téměř bez tuku a tak jde tuto složku ovlivnit pouze přidáním oleje. Ve vařených těstovinách se obvykle nachází asi 25 g sacharidů ve 100 g potraviny. Výhodou jídla je jednoduchá příprava a vysoký podíl živin vhodných pro fitness. A navíc si na něm skvěle pochutnáme.


Související obsah

» 5 rad, jak předejít nadváze

Zajímavé články

Copyright © 2007 - 2022 Odkazy na web.cz - Podmínky užívání, cookies, ochrana osobních údajů - Kontakt - Podpořte tento web - Partneři