Vyhledat bez třídění | Vyhledat podle kategorie

Dnes je pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír

  Magazín » Zdraví » Letní vs. zimní čas - posouvat nebo neposouvat?

Letní vs. zimní čas - posouvat nebo neposouvat?

Publikováno: 29. 3. 2018

Je dobré měnit každý půlrok čas? Názory se různí. Odpůrci změny času argumentují s negativními vlivy na náš organismus. Je potřeba ale počítat i s praktickými dopady. Jenže kdyby se rozhodlo o zrušení změny času, pravděpodobně by zůstal ten zimní. A to by nemuselo vyhovovat více lidem, než těm, kterým by to nevadilo.

V první řadě by byla večer dříve tma. A to už od jarních březnových dní až do podzimu. V letních měsících, kdy jsme nyní zvyklí na denní světlo až do 21. hodiny, by byla tma už o hodinu dříve. A ráno bychom měli světlo už v časných ranních hodinách. V létě by takové změny určitě vadily z toho důvodu, že světlo by zasahovalo do doby, kdy většina lidí ještě spí.

Naopak při ponechání jen letního času bude vycházet slunce o hodinu později. A zase tu máme skupinu lidí, kterým to nebude vyhovovat. Každopádně bonus o hodinu delší odpoledne zůstane v případě zvolení letního času i v zimních měsících.

Pokud se tedy rozhodne o ponechání jen jednoho času bez posouvání, pro většinu lidí by byl přijatelnější ten letní, který prodlužuje den ve večerních hodinách o hodinu. Možná že právě v tomto případě by stálo za to vypsat referendum a dotázat se lidí, co opravdu chtějí.


Související obsah

» 5 rad, jak předejít nadváze

» Jak mě chřipka upozornila, že mám zpomalit

Zajímavé články

Copyright © 2007 - 2022 Odkazy na web.cz - Podmínky užívání, cookies, ochrana osobních údajů - Kontakt - Podpořte tento web - Partneři